RC a kaviareň

Rodinné centrum Haliganda je určené predovšetkým deťom od 0 do 3 rokov a rodičom na materskej a rodičovskej dovolenke. Deťom od 3 rokov a ich rodičom sa venuje Dom kreativity Haliganda. Aj keď ich činnosť na seba prirodzene nadväzuje, obe (aj Materské centrum Haliganda aj Dom kreativity Haliganda) rešpektujú potreby, záujmy a priority svojich cieľových skupín.

Prečo vzniklo materské centrum Haliganda?

Matky na materskej dovolenky sa ocitajú v akejsi okrajovej skupine spoločenského záujmu a diania. Spoločnosť od nich očakáva „iba“ celodennú starostlivosť o deti. Je to pre mnohé matky zlomová situácia aj preto, že je úplne odlišná od plného pracovného a spoločenského nasadenia, na aké boli zvyknuté v zamestnaní pred narodením detí. Aj mamy na materskej dovolenke sa potrebujú stretávať, zdieľať a vymieňať si skúsenosti a rady a takisto chcú zabezpečiť pre svoje deti okruh priateľov, s ktorými sa aj budúcnosti budú stretávať na sídlisku na ihriskách, v škôlkach, neskôr v školách a záujmových kluboch. Dnešné mamy sú veľmi aktívne, vyhľadávajú program pre svoje deti odmalička, starajú sa o ich všeststranný rozvoj. Materské centrum Haliganda vychádza mamám v ústrety a na podstránke kurzov a aktivít prináša celú škálu organizovaných pravidelných podujatí, ktoré možno v našich priestoroch s dieťaťom navštevovať. Pri takomto menežovaní domácnosti, rodiny, svojho programu a programu detí je pochopiteľné, že si mamy si potrebujú aj niekde vydýchnuť, zrelaxovať a nabrať silu. Aj na to slúži Materské centrum Haliganda a všetky jeho pobočky. V pobočke na KVP sme zriadili kaviareň priamo v herni MC. Mama má dieťatko na očiach – ale dohliadne naň aj opatrovateľka. Deti sa môžu v herni zabaviť bežnými hračkami aj priestorovo objemnejšími šmýkačkami, prevažovačkami, domčekom alebo sa môžu pod dozorom opatrovateliek šmýkať v susediacich priestoroch na „frozen“ šmýkačke či skákať na trampolíne. Mama si zatiaľ môže dať kávu, čaj, či zákusok a zrelaxovať. Môže sa však k hre svojho dieťaťa kedykoľvek aktívne pridať a je zároveň aj  v herni aj v kaviarni.

Matky na MD majú úplne špecifické postavenie. Stávajú sa skupinou, kde nezavážia vekové, vzdelanostné, svetonázorové či rasové odlišnosti. Aj keď pochádzajú z rôznych sociálnych skupín, fakt, že sa stali matkami a sú so svojimi deťmi doma ich minimálne na tri (niekedy aj viac) rokov spája do novej a celkom výnimočnej skupiny so svojimi potrebami, prioritami, povinnosťami a záujmami.

Cialis kupon Vyžaduje to alespoň část toho, co dostat se v e-mailu. Přijďte a činit vše, co je získán z k smíchu vysoké lidi je nutné. Nejsou komplexní o tom.

 • Dizajn bez názvu

  Dizajn bez názvu
 • naglowek-fb-eng

  naglowek-fb-eng
 • oyiqfxojyqrnsi1pcj24

  oyiqfxojyqrnsi1pcj24
 • facebook-icon

  facebook-icon
Naši partneri
 • partneri

  partneri