DIVADLO

V roku 2013 vzniklo v rámci Domu kreativity divadelné zoskupenie mladých ľudí, ktorý tvoria divadlo pre deti. Nazvali sme ho Divadlo Haliganda. Tvorí vlastné divadelné projekty pod vedením Romana Sorgera. Odvtedy sme našu tvorbu prezentovali na mnohých medzinárodných divadelných festivaloch a pre deti  ich rodičov po celom Slovensku, v Poľsku, v Čechách a inde.

Divadlo Haliganda ako jediné na Slovensku hrá pravidelne pre najnajkov- teda deti od pol roka do štyroch rokov. Ide o špecificky pripravené inscenácie, pri ktorých sa spája umelecké a edukačné. Predstavenie trvá cca 25 minút a po každom predstavení je pripravený workshop na tému pre deti aj rodičov.

Niekoľko rokov pracujeme na predstaveniach pre deti od troch do 12 rokov. Ide o interaktívne, bláznivé prredstavenia plné ruchu, rekvizít, kostýmov a zapájania detí do hry. Tým nielen rozvíjame estetické cítenie detí ale aj posilňujeme komunikačné,motorické a kreatívne schopností detí.

Našou pýchou sú aj naše obrovské- viac ako tri a pol metrové bábky, s ktorými účinkujeme aj v zahrničí.

V ponuke nájdete aj koncertné a workshopové podujatia ďalšieho zoskupenia v rámci Domu kreativity s názvom Iná hudba. Je to zoskupenie 5 mužov, zapálených hudobníkov a a tiež otcov. Aj keď majú všetci svoje povolania a ako hlavy rodín majú aj iné milé otcovsko-manželské povinnosti, ich hravosť, tvorivosť, láska k hudbe (predovšetkým netradičnej) a tiež k deťom, ich rovnaké zmýšľanie o potrebe kvalitných programov pre deti ich doviedla do Domu kreativity. Stretávajú sa pod vedením Romana Sorgera, tvoria a vyrábajú si vlastné hudobné nástroje. Hrávajú na nástrojoch z rôznych exotických krajín a siahajú aj po historických nástrojoch. Sami si vyrobili antickú lýru, či stredovekú ninjeru – presný hudobne funkčný duplikát, čo je aj historická rarita. Aj Prejekty Inej hudba sprevádzajú deti po iných krajinách alebo ich vovádzajú do iných historických období.

kontakt-

0908659735

roman.sorger@gmail.com

Tím:

principál, dramaturg a režisér- Roman Sorger

hudba a technika- Ivan Fleischer

výtvarníci- Ľudmila Benková, Peter Lorinc, Silvia Sorgerová

herci:

stály tím- Roman Sorger, Nika Kacerová, Ema Rybárová, Rebeka Hudáková

hostia- Jana Bartošová, Matej Mozoláni, Jakub Sorger

 • Dizajn bez názvu

  Dizajn bez názvu
 • naglowek-fb-eng

  naglowek-fb-eng
 • oyiqfxojyqrnsi1pcj24

  oyiqfxojyqrnsi1pcj24
 • facebook-icon

  facebook-icon
Naši partneri
 • partneri

  partneri