Hroch Karol

Bláznivé umelecké spojenie industriálnej kapely Vrbovskí víťazi a Divadla Haliganda. Predstavenie pozostáva zo živých divadelných klipov a gagov, ktoré sú vizuálne dotvárané bábkami. Bábky ako aj celá scénografia vznikli v tvorivej dielni Ľudky Benkovej a boli inšpirované spomínanou industriálnosťou Vrbovských víťazov. Podľa vzoru Andreja Jobusa – otca všetkých netradičných hudobných nástrojov kapely. Vyrába si ich  sám  z odparových materiálov a sú skutočnými svetovými unikátmi. S odpadovým aj pracovným materiálom teda tvorila aj scénografka. Na bábky a postavičky z inscenácie sa premenila záchodové misy, vodovodné potrubia, molitan, plechovky, metly a podobne. Bábky sú oživované hercami v pracovných nástrojoch a v ochranných prilbách, pretože jednotiacim motívom všetkých piesní a celej inscenácie je bezpečnosť pri práci. Ironické heslo kapely a jej speváka a textára Braňa Jobusa „bezpečnosť pri práci je dôležitejšia ako práca samotná“ je východisko aj pre humornú nadsázku v jej divadelných klipoch.

  Predstavenie možno časovo upraviť od 40 do 60 minút podľa požiadaviek. Možno si ho objednať v dvoch variantoch – buď ako kompletné živé vystúpenie Vrbovských víťazov s Divadlo Haliganda, alebo ako half playback iba v divadelnom podaní Divadla Haliganda

V lete mohli predstavenie vidieť diváci na festivaloch Krajina Haliganda a  Bažant Pohoda 2014.

autor projektu, scenár a réžia: Roman Sorger

Hudba a texty piesní: BraňoJobus, Andrej Jobus – Vrbovskí víťazi

scénografia: Ľudka Benková

 

účinkujú: Jana Bartošová, Jana Fiterová, Maja Žigrajová, Tomáš Tkáč, Roman Sorger

cenovú ponuku zašleme na základe vášho záujmu,  predstavenie možno zaplatiť aj prostredníctvom kultúrnych poukazov

 

kontakt:

Jana Bartošová 0948 004250

Jana Fiterová 0919 364925

Roman Sorger 0908 659735

Cialis kupon To vyžaduje aspoň část toho, co dostanete v e-mailu. Přijďte a činit vše, co je získán z legrační vysoké lidi je nutné. Nejsou komplexní o tom.

 • Dizajn bez názvu

  Dizajn bez názvu
 • naglowek-fb-eng

  naglowek-fb-eng
 • oyiqfxojyqrnsi1pcj24

  oyiqfxojyqrnsi1pcj24
 • facebook-icon

  facebook-icon
Naši partneri
 • partneri

  partneri