Prstom po mape

 

Hudobná skupina Haligandy Iná hudba ponúka jedinečný hudobno-poznávací zážitkový program pre deti- Prstom po mape. Ide o autorský projekt, ktorého cieľom je priblížiť deťom exotické krajiny prostredníctvom ich hudby, netradičných hudobných nástrojov a mýtických príbehov. Najdôležitejšiu úlohu to zohráva práve hudba na „iné“ nástroje –  austrálske didgeridoo, africké perkusie, štrbinový bubon z kusu stromu, eskimácky luk, ud, japonská píšťala, ale aj slovenskú fujarku, koncovku a mnoho ďalšieho. Spomínané nástroje sú originálmi z krajín svojho pôvodu a zaujímavé sú aj ako výtvarné artefakty.

Program je koncipovaný ako výlet po exotických krajinách- India, Afrika, Grónsko, Austrália, Japonsko- s návratom na Slovensko.  Sprevádzajú ním traja hudobníci a herec, animátor a moderátor v jednej osobe.

Pre deti máme pripravené aj prekvapenia v podobe ukážky prvého mobilného telefónu, ktorý používali ľudia v praveku.

O každej krajine na výlete prerozpráva animátor jeden mytologický príbeh a zapojí doň interaktívne aj deti. Pri spoločnom rozohrávaní príbehu im pomáhajú aj príznačné rekvizity.

Pre prácu s detskými divákmi máme pripravené dva varianty.

Pri menšom počte detí sa v príbehoch a pri jednotlivých nástrojoch vystriedajú všetci.

Pri väčšom počte detí, kedy nie je technicky možné, aby sa do diania mohli zapojiť všetci, je vhodnejší čisto javiskový variant, kedy deti neprichádzajú na pódium.

Na záver programu si môžu deti siahnuť na predstavené nástroje, dokonca si môžu pod dohľadom hudobníkov vyskúšať hru na niektoré nástroje.

Program už videli tisícky ľudí po celom Slovensku, mal svoju premiéru aj na festivale Pohoda, na stredovekých Mystériách v Bardejove, na Noci múzeí v Košiciach a na mnohých iných miestach. Je obľúbený a stále žiadaný najmä pre svoju interakciu a jedinečnosť v prepojení hudby a divadla.

Program je komponovaný na 50 minút s možnosťou predĺženia aj skrátenia ( maximálne však 70 minút a minimálne 20 minút)

 

V programe účinkujú

– animátor, rozprávač, herec, koncovka- Roman Sorger

– austrálske nástroje a perkusie- Róbert Zajac

– africké nástroje, perkusie, ud- Peter Lorinc

– štrbinový bubon, praveký mobil, perkusie, indické nástroje- Peter Labaj

cenovú ponuku zašleme na základe vášho záujmu,  predstavenie možno zaplatiť aj prostredníctvom kultúrnych poukazov

 

kontakt:

Jana Bartošová 0948 004250

Jana Fiterová 0919 364925

Roman Sorger 0908 659735

Cialis kupon vyžaduje alespoň část toho, co dostávat v e-mailu. Přijďte a dělat vše, co je získán z k smíchu vysoké lidi je nutné. Nejsou složitý o tom.

 • Dizajn bez názvu

  Dizajn bez názvu
 • naglowek-fb-eng

  naglowek-fb-eng
 • oyiqfxojyqrnsi1pcj24

  oyiqfxojyqrnsi1pcj24
 • facebook-icon

  facebook-icon
Naši partneri
 • partneri

  partneri